Halk otobüsü şoförlerine ‘İletişim Becerileri’ eğitimi verildi

Bolu Merkez’de hizmet veren Özel Halk Otobüsleri’nde görevli şoförlere, Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün organizasyonunda Öfke Kontrolü ve İletişim Becerileri konularında eğitim verildi.

Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonunda, Bolu Merkez’de hizmet veren Özel Halk Otobüsleri’nde görevli şoförlere Öfke Kontrolü ve İletişim Becerileri eğitimi verildi. Bolu Belediyesi Psikoloğu Duygu Terzi tarafından verilen ve iki (2) gün süren eğitimlere tüm şoförler katıldı. Eğitimlerde başlıca; öfke kontrolü, stresle başa çıkma ve iletişim becerileri konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Bolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu eğitimlerden oldukça memnun olduklarını ifade eden şoförler, bu eğitimlerin sıklıkla devam etmesini istediler.

Bolu Belediyesi Psikoloğu Duygu Terzi ise; “Günümüzün en büyük problemi aslında iletişimsizlik. Sağlıklı iletişim kurabildiğimizde şiddete ve kavgaya gerek kalmadan problemi en aza indirip konuşarak çözebiliyoruz.  Bu tür eğitimler, insanlarla birebir iletişim halinde olan çalışanlara belirli aralıklarda verilmesi gerekir“ dedi.

Haber / Fotoğraf : Ayşe ATILGAN

 

psikolog_1 psikolog_2